Dezinfekce v prostředcích hromadné dopravy

 
  DEZISAN Profi

DEZISAN Profi je vysoce efektivní, vodou ředitelný, dezinfekční prostředek na bázi PHMG. Slouží k dezinfekčnímu zabezpečení interiérů dopravních prostředků včetně jejich vybavení a zařízení. Je doporučený k preventivní i léčebné dezinfekci prostoru a zařízení dopravních prostředků, železničních stanic, stanic metra, zavazadel, vozíků aj. Působí preventivně proti infekčním chorobám, menším mikroorganismům jako jsou bakterie, viry a plísně. Na povrchu vytváří polymerovou vrstvu, která zabezpečuje bakteriostatičnost minimálně na 21 dní. Nepoškozuje materiály z barevných plastů, mramoru, stejně tak je šetrný k povrchům pokrytým koženkou a ostatním materiálům užívaných v dopravních prostředcích. Přípravek je šetrný k lidem, zvířatům a životnímu prostředí.

Využití:

• dezinfekce interiéru osobních aut, autobusů, tramvají, vlaků apod. 
• dezinfekce interiéru letadel 
• dezinfekce vozíků, zavazadel apod. 
• dezinfekce čekáren, zastávek a jiných veřejných prostor

Vlastnosti: 
• vysoká antimikrobní účinnost – eliminuje široké spektrum mikroorganismů (bakterie, viry, plísně) 
• dezinfekci lze provádět i za plného provozu bez nutnosti vyklizení prostor (netoxické) 
• nepoškozuje materiály 
• má silné baktericidní, fungicidní a virucidní vlastnosti včetně ptačí chřipky H5N1 
• dlouhodobý účinek (až 21 dní) 
• bez zápachu 
• šetrný k životnímu prostředí 
• ekonomicky efektivní 
• bez toxických komponentů, neobsahuje chlór, fenoly, aldehydy 
• nevyžaduje speciální skladování

Povrchová dezinfekce

Účinná a pravidelná dezinfekce je nezbytná při prevenci, a to nejen v období zvýšeného výskytu infekčních chorob. Chřipkové epidemie, epidemie žloutenky a podobně se šíří všude tam, kde dochází ke kumulaci lidí – v dopravních prostředcích, na pracovištích, v šatnách i ve stravovacích zařízeních. Dezinfekce problém výskytu a šíření epidemií značně omezuje.

Efektivnost a bezpečnost jsou nejdůležitějšími faktory při výběru dezinfekčního prostředku. DEZISAN Profije účinný na čisté i nečisté povrchy. Je bezpečný při aplikaci, nekorozivní a šetrný k životnímu prostředí.

DEZISAN Profi je kationtový polymer ve vodném roztoku. Je kladně elektricky nabitý. V kontaktu se záporně nabitou buněčnou membránou mikroorganismu je buněčná stěna elektricky narušena a buňka umírá. DEZISAN Profi byl testován s patogenními a nepatogenními bakteriemi, viry, plísněmi a řasami.

Preventivní dezinfekce

Preventivní dezinfekce prostor pro cestující je zajištěna každodenním užitím 1% roztoku DEZISAN Profi. Doba působení je 60 minut. Zvláštní péče musí být věnována čekárnám, přebalovacím místnostem, bufetům a kavárnám, toaletám, úschovnám zavazadel a odpadkovým košům. Stěny veřejných toalet dezinfikujeme do výšky nejméně 1,5 m.

Likvidace ložiska infekce

DEZISAN Profi lze efektivně využít nejen k preventivní dezinfekci, ale také při probíhající epidemii. Přípravek používáme jak na okamžitou dezinfekci infikovaného pacienta nebo při podezření na infekci, tak na konečnou dezinfekci prostor po izolaci pacienta. V těchto případech použijeme 5% roztok přípravku. Doba působení je 60 minut.

Způsoby aplikace

Přípravek míchejte přímo na místě plánované aplikace ve smaltované nebo plastové nádobě. Aplikace je možná: nanášením kartáčem, mopem nebo hadrem, přístrojem tvořícím mlhu a tepelnou mlhu, nástřikem, umytím nebo ponořením. Prostory po aplikaci není nutné větrat.

Dávkování preventivní dezinfekce   20 ml na 1 l vody
Dezinfekce ložiska infekce   50 ml na 1 l vody
Balení   1, 3, 5, 10, 25 l
>> Bezpečnostní listy